Easy AdSenser - en to tr translation catalogue (137 entries)

en: Instructions
tr: Açıklamalar

en: How to Set it up
tr: Nasıl Ayarlanır

en: A few easy steps to setup %s
tr: Ayar için bir kaç basit adım %s

en: How to Control AdSense on Each Post
tr: Her yazıda Adsese i kontrol edin

en: Need to control ad blocks on each post?
tr: İstediğiniz yazıda reklamları engelleyin?

en: Click for help
tr: Yardım için tıklayın

en: Check out the FAQ and rate this plugin.
tr: Yardım konularını görüntüleyin

en: Options (for the %s theme)
tr: Ayarlar (Tema için: %s)

en: Ad Blocks in Your Posts
tr: Yazılarınızda Reklam Blokları

en: [Appears in your posts and pages]
tr: [Yazılarda ve sayfalarda görüntülenecekler]

en: Ad Alignment
tr: Reklam Hizalama

en: (Where to show?)
tr: (Nerede gösterilsin?)

en: Suppress
tr: Kaldır

en: Top
tr: Üst

en: Middle
tr: Orta

en: Bottom
tr: Alt

en: Support %s by Donating Ad Space
tr: Bu eklentiye destek verin %s

en: Percentage of ad slots to share [Default: 5%]:
tr: Reklamların paylaşma yüzdesi [varsayılan 5%]:

en: Suppress AdSense Ad Blocks on:
tr: Engelli reklamların aktif olduğu yerler:

en: Pages (Ads only on Posts)
tr: Sayfalar(Sadece yazılarda)

en: Pages that show attachments
tr: Eklentiyi gösteren sayfalar

en: Attachment Page
tr: Eklenti sayfası

en: Home Page and Front Page are the same for most blogs
tr: AnaSayfa ve Front sayfalarda aynı

en: Home Page
tr: AnaSayfa

en: Front Page
tr: Ön Sayfa

en: Pages that come up when you click on category names
tr: Kategorilere bastığınızda gelen sayfalar

en: Category Pages
tr: Kategori sayfaları

en: Pages that come up when you click on tag names
tr: Etiketlere bastığınızda gelen sayfalar

en: Tag Pages
tr: Etiket Sayfaları

en: Pages that come up when you click on year/month archives
tr: Arşive basıldığında gelen sayfalar

en: Archive Pages
tr: Arşiv sayfaları

en: Save the changes as specified above
tr: Yukarıda belirtildiği şekilde değişiklikleri kaydet

en: Reset Options
tr: Ayarları Sıfırla

en: Clean Database
tr: Veritabanını temizle

en: Uninstall
tr: Sil

en: Generate AdSense code (from http://adsense.google.com &rarr; AdSense Setup &rarr; Get Ads).
tr: Adsense kodu oluştur (Adres: http://adsense.google.com &rarr; AdSense Kurulumu &rarr; Reklam Oluştur).

en: Cut and paste the AdSense code into the boxes below, deleting the existing text.
tr: Adsense kodunu kopyala ve aşağıda ki dilediğin kutulara yerleştir.

en: Decide how to align and show the code in your blog posts.
tr: Blog yazılarınızda reklamlarınızın nerede ve hangi hizada yayınlanacağına karar ver.

en: Save the options, and you are done!
tr: Ayarları kaydet. Hepsi bu!

en: This <b>Reset Options</b> button discards all your changes and loads the default options. This is your only warning!
tr: [Bu <b>Ayarları Sıfırla</b> butona tüm ayarlarınızı silip mevcut ayarları geri yükleyecektir. Bu sizin riskiniz!]

en: Discard all your changes and load defaults. (Are you quite sure?)
tr: Tüm değişiklikleri iptal et ve mevcut ayarları yükle. (Gerçekten emin misin?)

en: The <b>Database Cleanup</b> button discards all your AdSense settings you have saved so far for <b>all</b> the themes, including the current one. Use it only if you know that you won't be using these themes. Please be careful with all database operations -- keep a backup.
tr: <b>Veritabanını Temizle</b> butonu şimdiye kadar yaptığınız tüm ayarları, kullandığınız tema da dahil olmak üzere, <b>bütün</b> temalarda siler. Bu butonu sadece mevcut temaları bir daha asla kullanmayacağınıza eminseniz kullanınınz. Veritabanıyla ilgili tüm işlemler azami dikkat gerektirir -- yedek almayı unutmayınız.

en: The <b>Uninstall</b> button really kills %s after cleaning up all the options it wrote in your database. This is your only warning! Please be careful with all database operations -- keep a backup.
tr: <b>Kaldır</b> butonu %s'u komple siler. Lütfen database yedeğini alınız

en: Kill this plugin. (Are you quite sure?)
tr: Bu eklentiyi sil. (Emin misiniz ?)

en: Credits
tr: Ekibimiz:

en: %s uses the excellent Javascript/DHTML tooltips by %s
tr: %s mükemmel Javascript/DTHML kullanıyor %s aracı ile

en: Settings Updated.
tr: Ayarlar Güncellendi.

en: Ok, all your settings have been discarded!
tr: Tamam! Tüm ayarlarınız iptal edildi!

en: Database has been cleaned. All your options for this plugin (for all themes) have been removed.
tr: Veritabanı temizlendi. Bu eklenti için tüm ayarlarınız silindi.

en: This plugin has been deactivated.
tr: Bu eklenti pasif duruma getirildi

en: Refresh
tr: Yenile

en: Error locating the admin page!
    Ensure admin.php exists, or reinstall the plugin.
tr: Admin sayfasına yerleşme hatası!
    admin.php'nin mevcut olduğundan emin ol, veya eklentiyi tekrar kur.

en: Settings
tr: Ayarlar

en: All-in-One AdSense Control
tr: Hepsi bir arada Adsense Kontrolü

en: Sidebar Widgets, Link Units or Google Search
tr: Bileşenler, Bağlantılar veya Google Araması

en: Widgets for Your Sidebars
tr: Bileşenlerde görüntülenecekler

en: Lead-in AdSense Text
tr: Sayfa Üstü Adsense Kodu

en: (Appears near the beginning of the post)
tr: (Yazının başlangıç kısmında görüntülenecek)

en: Margin:
tr: Kenar boşluğu:

en: Position:
tr: Pozisyon

en: Above Header
tr: Headerin üstü

en: Below Header
tr: Headerin altı

en: Beginning of Post
tr: Post başlangıcı

en: Show:
tr: Göster:

en: Suppress Lead-in Ad
tr: Üst Kısımda ki Reklamı Engelle

en: No wrap
tr: wrap yok

en: Center
tr: Ortala

en: Mid-Post AdSense Text
tr: Yazı Ortası AdSense Kodu

en: (Appears near the middle of the post)
tr: (Yazının orta kısmında görüntülenecek)

en: Suppress Mid-post Ad
tr: Orta Kısımda ki Reklamı Engelle

en: Post Lead-out AdSense Text
tr: Yazının Alt Kısmı İçin AdSense Reklam Kodu

en: (Appears near the end of the post)
tr: (Yazının alt kısmında görüntülenecek)

en: End of Post
tr: Postun sonu

en: End of Page
tr: Sayfanın sonu

en: Above Footer
tr: Footerin üstü

en: Below Footer
tr: Footerin altı

en: Suppress Lead-out Ad
tr: Sayfa Sonu Reklam Gösterimini Baskıla

en: Option on Google Policy
tr: Google Kurallarına Göre Ayarlar

en: (Google policy allows no more than three ad blocks and three link units per page)
tr: (Google kurallarına göre bir sayfada üç reklam bloklarından ve bağlantı birimlerinden daha fazlasını yayınlamak yasaktır.)

en: Three ad blocks (including the side bar widget, if enabled).
tr: Üç reklam bloğu (Eğer etkin kılınırsa, sidebar-kenar kısım- bileşenini içerecektir)

en: Two ad blocks.
tr: İki reklam bloğu

en: One ad block.
tr: Tek reklam bloku

en: No ad blocks in posts.
tr: Yazılarda reklam blokları olmasın

en: Any number of ad blocks (At your own risk!)
tr: Sınırsız sayıda reklam blokları (Kendi riskiniz)

en: Number of Link Units widgets (&le; 3) [Google serves only three]:
tr: Bağlantı birim bileşenleri sayısı (&le; 3) [Google yalnızda üç tanesine izin veriyor]:

en: AdSense Widget Text
tr: Bileşenler İçin AdSense Reklam Kodu

en: (Appears in the Sidebar as a Widget)
tr: (Bileşen Olarak Sidebar-Kenar Kısım-'da Görüntülenecek)

en: Align Left
tr: Sola Hizala

en: Align Right
tr: Sağa Hizala

en: Suppress Widget
tr: Bileşen Reklamlarını Engelle

en: Widget Title:
tr: Bileşen Başlığı:

en: Hide Title
tr: Gizli başlık

en: AdSense Link-Units Text
tr: Adsense Link Birimleri Kodu

en: (Appears in the Sidebar as  Widgets)
tr: (Bileşen Olarak Sidebar-Kenar Kısım-'da Görüntülenecek)

en: Suppress Link Units
tr: Bağlantı Birimlerini Engelle

en: Link Unit Title:
tr: Bağlantı Birimi Başlığı:

en: Google Search Widget
tr: Google Arama Bileşeni Kodu

en: (Adds a Google Search Box to your sidebar)
tr: (Sidebar-Kenar Kısım-'a Google Arama Kutusu ekle)

en: Search Title
tr: Arama Başlığı

en: (Title of the Google Search Widget)
tr: (Google Arama Bileşeni Başlığı)

en: Suppress Search Box
tr: Arama Kutusunu Baskıla

en: Custom Title:
tr: Özel Başlık:

en: Other Options
tr: Diğer Ayarlar

en: Allow ad blocks in feeds. [Please report any problems with this option.]
tr: Beslemelerde reklam bloklarına izin ver. [Eğer bu seçenekte hata ile karşılaşırsanız lütfen rapor ediniz: admin@wordpress.info.tr]

en: Prioritize sidebar widget. (Always shows the widget, if enabled.)
tr: Sidebar bileşenine öncelik ver. (Eğer etkinse, bileşen her zaman gösterilecektir.)

en: Google Policy says that you may not direct user attention to the ads via arrows or other graphical gimmicks. Please convince yourself that showing a mouseover decoration does not violate this Google statement before enabling this option.
tr: Google anlaşması derki : Reklamları tıklayıcı şeyler yapılamaz ve aynı zamanda hilede yapılamaz. Google beyanını ihmal etmeyin bu seçeneği aktif etmeden önce.

en: Show a border around the ads?
tr: Çerçeve göster reklamlarda

en: Show the same border on the sidebar widget as well?
tr: Aynı çerçeveyi widgetlerdede göster?

en: Show the same border on the link units too?
tr: Aynı çerçeveyi link ünitelerindede göster?

en: Link Units?
tr: Link üniteleri

en: Link-backs to
tr: Back Link:

en: (Consider showing at least one link.)
tr: (Reklam altında gösterilecek bir link değerlendirmesi)

en: Show a link under every ad block.
tr: Tüm reklam bloklarının altında bir link göster

en: Show the link only under the first ad block.
tr: Sadece ilk reklam bloğunun altında link göster

en: Show the link at the bottom of your blog page.
tr: Blog sayfanızın alt kısmında link göster

en: Show no links to my blog anywhere (Are you sure?!)
tr: Bloğumun hiç bir yerinde link gösterme. (Emin misiniz?)

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Take a look at the Google policy option, and other options. The defaults should work.
tr: Google kurallarına ve diğer ayarlara bir göz at. Mevcut olanlar çalışmalı.

en: If you want to use the widgets, drag and drop them at %s Appearance (or Design) &rarr; Widgets %s
tr: Eğer bileşenleri kullanmak istiyorsan, takipte ki linke tıkla ve oradan bileşeni ekle. a %s Görünüm (or Design) &rarr; Bileşenler %s

en: Sponsored Links
tr: Sponsor Linkler

en: Show a Google AdSense block in your sidebar as a widget
tr: Adsense'i sidebarda widget gibi göster

en: Show a Google Search Box in your sidebar as a widget
tr: Google arama kutusunu sidebarda widgetmiş gibi gösterin

en: Show a Google Links Unit in your sidebar as a widget
tr: Google link ünitelerini sidebarda widgetmiş gibi gösterin

en: Support this Plugin!
tr: Bu eklentiyi destekle!

en: Share a small fraction of your ad space
tr: Reklamınızda fraction paylaşın

en: Buy a book, <b>The Unreal Universe</b>
tr: BuKitabı al, <b>The Unreal Universe</b>

en: Make a donation
tr: Bağış yap

en: Starting version %3.1f, <em>%s</em> has an ad space sharing option, if you would like to support its future development. It gives you an option to share a small fraction of your ad slots (default is 5%%) to show the author's ads. Use the option (in "Support %s by Donating Ad Space") below to change the value, or turn it off (by entering 0%%).
tr: Başlangıç versiyonu: %3.1f, <em>%s</em> bir paylaşma seçeneği sunuyor, eğer bu ekentinin özelliklerini desteklemek istiyorsanız. Reklamlarınızda görüntülenir (varsayılan: 5%%) .Bu seçeneği kullanmak için ("Support %s by Donating Ad Space") değerini değiştirin yada kapatın(0%% yazarak).

en: Due to the large number of support questions (most of which are answered by cutting and pasting the FAQ) I cannot offer free support any more.
tr: İkiden fazla rakamlı sayılarda size destek veremem. Lütfen bağış yapınız.

en: or pay $3.95 per support question.
tr: $3.95 dolar ödeyerek destek alın.

en: [Email Author]
tr: [Eklenti Sahibine Mail]

en: Check out my other plugin efforts:
tr: Diğer eklenti çalışmalarımı kontrol et:

en: It puts ads like this into your <em>existing</em> posts.
tr: <em>Görülen</em> varolan reklamı postunuza koyar

en: To translate any plugin (with internationalized strings) to your language.
tr: Herhangi bir eklentiyi kendi dilinize çevirin

en: To modify the color scheme of your themes with no CSS/Stylesheet editing.
tr: CSS/Stylesheet düzenleyicisine gerek kalmadan istediğiniz temanın istediğiniz rengini modifiye edin.

en: To translate LaTeX formulas like this [math](a+b)^2 = a^2 + b^2 + 2ab[/math] into this:
tr: LaTeX formüllerini bu şekilde çevirmek için [math](a+b)^2 = a^2 + b^2 + 2ab[/math] buraya:

en: My lean and mean AdSense plugin. No mess, no fuss.
tr: Benim ürünüm AdSense eklentisi. Övgü yok, kötülemek yok :)
